Semifinala Superligii Naționale de polo pe apă continuă la București

CSM Oradea se deplasează la București, acolo unde continua semifinalele Superligii Naționale de polo pe apă – ediția 2021/22. Formația antrenată de către Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu întâlnește CS Dinamo.

Scorul general este de 2-0 în favoarea orădenilor. Primele două partide au avut loc săptămâna trecută la bazinul Crișul din Oradea și s-au încheiat cu scorul de 12-9, respectiv 15-9. Se joacă până când una dintre protagoniste ajunge la trei victorii.

Programul de la bazinul Dinamo din București este următorul:

  • Meciul 3 – Joi (05.05), ora 11:00
  • Meciul 4 – Vineri (06.05), ora 11:00, dacă va fi necesar

În eventualitatea în care va fi necesar, Meciul 5 se va desfășura la Oradea.