Echipa de spadă a CSM Oradea, condusă de către antrenorul emerit Nicolae Ille, a plecat luni (12.08) în cantonament la Stâna de Vale. În această perioadă sportivii vor lucra la pregătirea fizică, urmând ca după întoarcerea din cantonament, programată pentru 22 august, accentul să fie pus pe pregătirea specifică.
CSM Oradea se pregătește pentru Cupa României la spadă, eveniment ce va avea loc în cursul lunii următoare la Constanța.