Start în Competiția Sportivă Națională U10 la Costinești

Academia CSM Oradea participă la Competiția Sportivă Națională U10 Masculin – ediția 2023, organizată sub egida Federației Române de Baschet, la Costinești. Evenimentul se desfășoară în prima săptămână a vacanței de vară, adică în perioada 19-24 Iunie anul curent.

Cele patru echipe, adică Baschet Star Alb, Albastru, Galben și Roșu, vor avea o agendă încărcată pe parcursul acestei săptămâni, urmând să petreacă timp pe terenul de baschet, dar și pe litoralul Mării Negre, acolo unde vor avea diferite activități.

Pe parte sportivă, echipele orădene au următorul program:

Luni (19.06)
– ora 8:30, Terenul 8, Baschet Star Alb vs Phoenix Brașov
– ora 10:30, Terenul 6, Baschet Star albastru vs Templiers Academy Galați 1
– ora 10:30, Terenul 11, Baschet Star Galben vs Cuza Pirates Brăila
– ora 11:30, Terenul 11, Baschet Star Roșu vs CSȘ Alexandria
– ora 17:00, Terenul 1, Baschet Star Roșu vs ACS Juniors Craiova 1
– ora 18:00, Terenul 1, Baschet Star Galen vs CSȘ Alexandria
– ora 18:00, Terenul 9, Baschet Star Albastru vs Fly OC Constanța
– ora 19:00, Terenul 11, Baschet Star Alb vs Olimpia București

Marți (20.06)
– ora 8:30, Terenul 4, Baschet Star Galben vs Juniors Craiova
– ora 10:30, Terenul 12, Baschet Star Albastru vs CSȘ Tulcea
– ora 12:30, Terenul 4, Baschet Stat Roșu vs Horațiu Giurgiu București

Miercuri (21.06)
– ora 9:30, Terenul 7, Baschet Star Galben vs Horațiu Giurgiu București
– ora 10:30, Terenul 2, Baschet Star Albastru vs Slam Alb București
– ora 10:30, Terenul 7, Baschet Star Roșu vs ACS Cormoran Constanța
– ora 11:30, Terenul 4, Baschet Star Alb vs Juniors Craiova 2
– ora 16:00, Terenul 7, Baschet Star Albastru vs Genial Baschet 22 București
– ora 16:00, Terenul 9, Baschet Star Alb vs Academia de baschet Borsec
– ora 20:00, Terenul 12, Baschet Star Roșu vs Baschet Star Galben

Joi (22.06)
– ora 9:30, Terenul 3, Baschet Star Roșu vs U-BT Roșu Cluj-Napoca
– ora 10:30, Terenul 3, Baschet Star Galben vs Cormoran Constanța
– ora 10:30, Terenul 13, Baschet Stat Alb vs Șoimii Albi București
– ora 11:30, Terenul 11, Baschet Star Albastru vs BC CSU Andu 2 Sibiu

Vineri (23.06)
– ora 8:30, Terenul 8, Baschet Star Galben vs U-BT Roșu Cluj-Napoca
– ora 10:30, Terenul 5, Baschet Star Alb vs BC CSU Andu 3 Sibiu
– ora 11:30, Terenul 8, Baschet Star Roșu vs Dan Dacian Portocaliu București
– ora 17:00, Terenul 2, Baschet Star Galben vs Dan Dacian Portocaliu București
– ora 18:00, Terenul 2, Baschet Star Roșu vs Leii București
– ora 18:00, Terenul 12, Baschet Star Alb vs CSM Ploiești
– ora 19:00, Terenul 10, Baschet Star Albastru vs Valbon Arad

Sâmbătă (24.06)
– ora 8:30, Terenul 5, Baschet Star Roșu vs Cuza Pirates Brăila
– ora 9:30, Terenul 13, Baschet Star Albastru vs CSM Constanța
– ora 10:30, Terenul 2, Baschet Star Alb vs Templiers Academy Galați 2
– ora 11:30, Terenul 5, Baschet Star Galben vs Leii București

Urăm mult succes și distracție plăcută tinerilor baschetbaliști orădeni.

Foto: Roby Boros