Trei sportivi de la CSM Oradea au fost conovați pentru selecția națională de toamnă, pentru categoriile 14/12 ani la tenis. Este vorba despre o jucătoare la feminin și doi la masculin.
Acest eveniment se va desfășura în perioada 15-21 octombrie anul curent și reprezintă unul din criteriile de selecționare a sportivilor pentru obiectivele Federației Române de Tenis pe anul 2018.
Cei trei sportivi sunt Florina Popovici, Mihai Lungu și Christian Teszari.