CSM Liberty Oradea a obținut trei titluri naționale, respectiv nouă clasări pe podium la finala Campionatului Național de juno pentru seniori. Evenimentul s-a desfășurat în perioada 3-5 martie 2017, la Sala Horia Demian din Cluj-Napoca.
Larisa Florian (foto 1) a cucerit medalia de aur la proba 52 kilograme feminin.
Laszlo Szoke (foto 2) a devenit campion național la proba 66 kilograme masculin.
Daniel Matei (foto 3) a cucerit medalia e aur la proba 100 kilograme masculin.
Dan Fâșie, Vlad Vișan și Valentin Radu au obținut locul 2 și medalia de argint la 73, 81, respectiv la 100 kilograme masculin.
Lorena Podelenczki, Bertalan Farkas și Andreea Florian s-au clasat pe locul 3, cucerind bronzul la 78 kilograme feminin, 66 kilograme masculin, respectiv 63 kilograme feminin.
În ierarhia generală CSM Liberty Oradea s-a clasat pe locul al 3-lea. Clasamentul general pe echipe:
Antrenorii echipei sunt Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco si Emil Morar.
Reamintim că la începutul lunii aprilie anul curent, la Oradea, se va desfășura Finala Cupei României la judo.

