Victorie categorică pentru CSM Oradea în meciul cu AMEFA Arad

CSM Oradea a repurtat cel de-al 2-lea succes pe ziua de joi (26.11) și al 3-lea din tot atâtea meciuri disputate la turneul de Superliga Națională de polo pe apă – ediția 2020/21. Formația antrenată de Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu a trecut de AMEFA Arad.

Partida de la bazinul Tolea Grințescu / Floreasca din capitală s-a încheiat cu scorul de 20-4. Pe reprize: 4-1, 5-0, 3-2, 8-1.

Marcatorii formației orădene în acest meci au fost Seyia Adachi, Silvian Colodrovschi – câte 4 goluri fiecare, Ferenc Czenk, Theodor Filotti – 3 goluri fiecare, Ramiro Georgescu, Nichita Ilisie – 2 goluri, Alex Popoviciu, Viktor Kovats – 1 gol fiecare. De cealaltă parte au punctat Radu Toma – 2 goluri, Claudiu Grama, Călin Borcan – 1 gol fiecare.

În ultimul meci al sesiunii de dimineață, Steaua București a învins Politehnica Cluj-Napoca cu scorul de 15-6. pe reprize: 3-2, 4-0, 3-3, 5-1.

CSM Oradea mai are de disputat patru meciuri în cadrul turneului de la București. Iată programul:

• Vineri (27.11), ora 10:00, vs Politehnica Cluj-Napoca
  • Vineri (27.11), ora 17:30, vs Dinamo București (LookSport)
  • Sâmbătă (28.11), ora 17:00, vs Sportul Studențesc (LookSport)
  • Duminică (29.11), ora 13:30, vs Steaua București (LookSport)