Victorii pe linie pentru CSM Oradea la primul turneu din cadrul CN Juniori II la polo – ediția 2021/22

CSM Oradea a terminat primul turneu din cadrul Campionatului Național de polo pe apă – ediția 2021/22 la Juniori II cu victorii pe linie. Echipa generației 2006 a învins CSM Cluj-Napoca, scor 10-6, în ultimul joc al evenimentului găzduit între 8-10 octombrie anul curent, la Tîrgu Mureș.

Partida a fost controlată de orădeni, aceștia marcând primele șapte goluri. La jumătatea confruntării scorul era de 8-1. A 2-a jumătate a consemnat revirimentul formației de pe Someș, dar CSM-ul a obținut victoria.

Benett Bajusz, Andrei Marinescu, Ianis Soponar au avut câte două goluri, iar Mark Tokai, Raul Șandru, Mihai Fitero și Alex Nagy au marcat câte un gol pentru CSM Oradea în această confruntare.

Celelalte rezultate înregistrate de CSM Oradea în cadrul evenimentului de la Tîrgu Mureș:

  • vs Viitorul Cluj-Napoca, scor 14-6
  • vs CSM Corona Brașov, scor 17-7
  • vs Crișul Oradea, scor 14-10
  • vs Partizan Tîrgu Mureș, scor 11-5

Lotul CSM-ului îi cuprinde pe Marcu Szilagyi, Cristian Burlea, Benett Bajusz, Bogdan Țecu, Silviu Luca, Mark Tokai, Christian Acatrinei, Andrei Marinescu, Raul Șandru, Ianis Soponar, Mihai Fitero, Marius Borbei, Balint Borbely, Balthasar Majoros, Alex Nagy și David Balog. Antrenorii echipei sunt Christian Sandor și Sandor Nagy.

Foto: Pixel ProSport (Facebook)