Zarko Comagic a primit acordul medicului sportiv de a se antrena la capacitate normală. Baschetbalistul ex-iugoslav s-a accidentat în Meciul 1 al semifinalei de Liga Națională, disputată în compania lui BC Mureș.
El a fost transportat la spital, acolo unde a fost diagnosticat cu fractură fără deplasare, ceea ce ar fi necesitat trei săptămâni de ghips. Conducerea clubului împreună cu jucătorul au solicitat o a 2-a și a 3-a opinie, Zarko deplasându-se la Belgrad, după care a fost trimis la medicul sportiv în Oradea. Cei din urmă cu constatat că nu este vorba despre o fractură și că jucătorul nu trebuie să poarte ghips ci doar o fașă protectoare.
Astfel, Comagic s-a antrenat alături de colegii săi fără să-și folosească mâna stângă pentru început, respectiv la capacitate limitată pe măsură ce cotul său stâng a câștigat în flexibilitate. Începând de marți (03.06), Zarko se poate pregăti normal, durerile fiind date uitării, iar flexibilitatea cotului său este aproape de capacitatea maximă. Cotul lui Comagic nu se comportă precum a fost cazul înaintea acestei accidentări, însă Comagic poate să beneficieze de câteva antrenamente de calitate în zilele rămase până la disputarea ultimelor meciuri din acest sezon competițional.
În vârstă de 29 ani, Comagic a jucat ultima dată pe 13 mai anul curent. El are 30 de meciuri jucate și medii statistice de 7.1 puncte, 3.3 recuperări, 0.9 pase decisive, 0.7 intercepții și 1.1 posesii pierdute pentru 8.8 la eficiență în 16 minute pe meci. Zarko are procentaje de 65% la aruncările de două puncte, 42% la trei puncte, 71% la linia de pedeapsă.