Programul echipelor și sportivilor CSM Oradea în perioada 12/18 Aprilie 2022

Echipele CSM Oradea își continuă activitatea în sezonul competițional 2021/22. În perioada 12-18 Aprilie 2022, secțiile de baschet, polo pe apă și handbal masculin au programate noi provocări. De asemenea, este programat un important concurs de scrimă, respectiv startul unui prin turneu de tenis organizat de clubul roș-albastru în acest an calendaristic.

Iată calendarul de evenimente în această săptămână:

  • Marți (12.04), ora 18:00, la Sala Constantin Jude (Timișoara)
  • Liga Națională de baschet masculin, Etapa 14 (restanță)
  • SCM Ohma Timișoara vs CSM CSU Oradea
  • Transmisiune în direct la TV pe DigiSport, LookSport și online pe FRB TV (YouTune)

  • Joi (14.04) / Sâmbătă (16.04), la Alba Iulia
  • Cupa României la polo pe apă – ediția 2022
  • CSM Oradea în Grupa B, alături de Dinamo București și Politehnica Cluj-Napoca. Primele două se califică în semifinale.
  • Detalii AICI

  • Vineri (15.04), ora 18:00, la Arena Antonio Alexe (Oradea)
  • Liga Națională de baschet masculin, Etapa 29
  • CSM CSU Oradea vs SCM Ohma Timișoara
  • Transmisiune în direct la TV pe DigiSport, LookSport și online pe FRB TV (YouTube)
  • Bilete se vor comercializa pe Eventbook.ro . Abonamentele sunt valabile.

  • Vineri (15.04) / Sâmbătă (16.04)
  • Campionatul Național U18 Masculin – ediția 2021/22, Faza semifinală
  • LPS Bihorul CSM 1 Oradea, turneu la Timișoara (participă CN Aurel Vlaicu București, CSM Tîrgu Mureș și SCM Ohma Timișoara)
  • LPS Bihorul CSM 2 Oradea, turneu la Arad (participă CSU Brașov, BC Valbon Arad)

  • Vineri (15.04) / Sâmbătă (16.04)
  • Campionatul Național U14 Masculin – ediția 2021/22, Faza semifinală
  • CSM CSU LPS Oradea, turneu la București (participă Laguna București, BC CSU Sibiu și Shooting Stars Buftea)

  • Vineri (15.04) / Miercuri (20.04), la CSM Oradea Tenis Club (Oradea)
  • Circuitul Național FRT – Cupa CSM Oradea, Ediția VI

  • Sâmbătă (16.04), la 11:00, la Sala Sporturilor Dunărea (Galați)
  • Divizia A la handbal masculin, Playoff – Etapa 12
  • CSU Galați vs CSM Oradea

  • Sâmbătă (16.04), la Sala Sporturilor (Iași)
  • Liga 1 la baschet masculin, Etapa 20
  • Politehnica Iași vs CSM CSU 2 Oradea

  • Luni (18.04), la Sala Floreasca (București)
  • Campionatul Național Individual de tineret (U23) la scrimă, proba de spadă
  • Participă Bianca Benea (antrenor Andrei Timoce)